PREMIILE FESTIVALULUI NAȚIONAL DE MUZICĂ PENTRU COPII ”VIVA ALLEGRIA” 2015

PREMIILE FESTIVALULUI NAȚIONAL DE MUZICĂ PENTRU COPII ”VIVA ALLEGRIA” 2015

NOTĂ: Copiii Asociației Culturale ”VIVA ALLEGRIA” Piatra Neamț nu au participat în concurs!!!

La această primă ediție a Festivalului Național de Muzică pentru Copii ”VIVA ALLEGRIA” Piatra Neamț au participat 96 de concurenți din toată România și din Republica Moldova.

Premiile la cele șase categorii de vârstă au fost în valoare totală de 10.000 lei.

Marele trofeu a fost de 1.000 lei!

Trofeele categoriei au fost în valoare de 300 lei fiecare.

Premiile 1 au fost în valoare de 150 lei fiecare.

Premiile 2 au fost în valoare de 100 lei fiecare.

Premiile 3 au fost în valoare de 50 lei fiecare.

Toți concurenții au primit diplome și medalii iar pentru podium au fost acordate și trofee. Toți concurenții au primit câte un vocher în valoare de 30 lei la magazinul CCC din incinta Galleria Mall.

Toți concurenții au beneficiat de o călatorie gratuită, dus-întors, cu telegondola iar părinții au beneficiat de o reducere de 50 la sută.

Sâmbătă seara a fost organizată o petrecere pentru copii la Restaurantul-Cofetărie ”Diana” unde organizatorii au oferit un meniu gratuit (fel principal, prăjitură și suc) pentru toți concurenții. S-a dansat, s-a cântat, s-au legat noi prietenii, a fost VIVA ALLEGRIA!!! Iar părinții au venit alături de copii pe ringul de dans!

 

PREMII SPECIALE

 

Premiul Central Plaza – un tort pentru Yarina Cozma din Targu Neamt

Premiul Central Plaza – un tort pentru Alexandra Chirtoaca din Chisinau

 

Premiul Magazin J’Adore pentru Maria Cazarinov din Chisinau

Premiul Magazin J’Adore pentru Georgiana Pâslaru din Roman

 

Premiul SC Crista Minila Roznov pentru Sabina Crăescu din Galați

Premiul SC Crista Minola Roznov pentru Alesssia Popa din Bacău

Premiul SC Crista Minola Roznov pentru Diandra Bancu din Roman

 

Premiul Arhiprint pentru Laura Roșioru din Chișinău

Premiul Arhiprint pentru Luca Mastacan din Iași

 

Toți profesorii au primit din partea organizatorilor câte un Trofeu pentru pasiunea și devotamentul cu care își pregătesc elevii!

 

PREMIUL TEATRULUI TINERETULUI DIN PIATRA NEAMȚ

Sabrina Aniculăesei din Roman (150 lei)VIVA ALLEGRIA LA TT

 

PREMII CATEGORIA 4-5 ANI

 

Loc 3 – Andrei Popescu din Onești

 

Loc 2 – Giulia Dancă din Roman

 

Loc 1 – Masha Botnaru din Chișinău

 

Trofeu – Anastasia Axinte din Bacău

 

PREMII CATEGORIA 6-7 ANI

 

Mențiune – Ilinca Sauciuc din Piatra Neamț

Mențiune – Laura Roșioru din Chișinău

Mențiune – Alexandra Pușcașu din Botoșani

Mențiune – Selena Nițu din Chișinău

Mențiune – Marta Nistor din Bârlad

Mențiune – Luca Mastacan din Iași

Mențiune – Briana Manolache din Bacău

Mențiune – Maria Juravle din Roman

 

Loc 3 – Daria Catur din Iaşi 

Loc 3 – Daria Susan din Piatra Neamț

Loc 3 – Raquel Cociuban din Vaslui

Loc 3 – Diana Dumitrache din Roman

Loc 3 – Rafaela Lucaci din Roman

 

Loc 2 –  Vanessa Istoc din Roman

Loc 2 – Vlăduț Martișcă din Roman

Loc 2 – Mara Matasă din Piatra Neamț

Loc 2 – Cătălina Ivașcu din Moinești

 

Loc 1 – Maria Adăscăliți din Piatra Neamț

Loc 1 – Miruna Hîrbu din Bacău

Loc 1 – Rebeka Berghiu din Bârlad

Loc 1 – Miruna Meleșcanu din Bârlad

 TROFEUL CATEGORIEI

– Anastasia Cotârgășanu din Grințieș, județul Neamț

 

PREMII CATEGORIA 8-9 ANI

 

Mențiune – Alexia Panaite din Bacău

Mențiune – Andreea Albu din Suceava

Mențiune – Andy Neagu din Bârlad

 

Loc 3 – Valeria Neagu din Chișinău

Loc 3 – Diana Mic din Botoșani

Loc 3 – Anda Mazilu din Roman

Loc 3 – Alexandra Șerban din Brașov

Loc 3 – Ela Tradafir din Moinești

Loc 3 – Delia Racu din Onești

 

Loc 2 – Mateea Cosma din Bacău

Loc 2 – Daria Chetraru din Bacău

Loc 2 – Georgiana Pîslaru din Roman

Loc 2 – Cristina Drenea din Buzău

 

Loc 1 – Teodora Tanasă din Piatra Neamț

Loc 1 – Sonia Cătinean din Cluj Napoca

Loc 1 – Sabrina Aniculăesei din Roman

Loc 1 – Maria Căli din Bacău

 

TROFEUL CATEGORIEI – Emma Ghergan din Bacău

 

PREMII CATEGORIA 10 – 12 ANI

 

Mențiune – Elisa Anicăi din Dobreni, jud. Neamț

Mențiune – Karina Asavei din Piatra Neamț

Mențiune – Andrada Bădărău din Roman

Mențiune – Teodora Bican din Bacău

Mențiune – Alexandra Chirtoacă din Chișinău

Mențiune – Yarina Cozma din Târgu Neamț

Mențiune – Maria Munteanu din Piatra Neamț

Mențiune – Paula Onofrei din Cluj Napoca

Mențiune – Ioana Pătrășcanu din Bârlad

Mențiune – Cosmina Penghiș din Tecuci

Mențiune – Ilinca Pintilescu din Bacău

Mențiune – Miruna Purcariu din Zănești, jud. Neamț

Mențiune – Victoria Varzari din Chișinău

 

Loc 3 – Andreea Rotariu din Botoșani

Loc 3 – Tudor Moldovanu din Botoșani

Loc 3 – Roxana Ghiuzan din Roman

Loc 3 – Andreea Bănilă din Moinești

Loc 3 – Daria Istrate din Piatra Neamț

Loc 3 – Andreea Butuc din Piatra Neamț

 

Loc 2- Larisa Ailoaie din Botoșani

Loc 2 – Alessia Popa din Bacău

Loc 2 – Maria Cazarinov din Chișinău

Loc 2 – Alice Prundu din Piatra Neamț

Loc 2 – Olivia Alexandru din Piatra Neamț

 

Loc 1- Sabina Crăescu din Galați

Loc 1 – Bianca Ștefănucă din Piatra Neamț

Loc 1 – Iulia Sorlea din Cluj Napoca

Loc 1 – Diandra Bancu din Roman

 

La această grupă de vârstă au fost acordate 2 trofee ale categoriei!

TROFEUL CATEGORIEI – Eliza Tălmăcel din Roman

TROFEUL CATEGORIEI – Amalia Hrom din Botoșani

 

PREMII CATEGORIA 13-15 ANI

 

Loc 3 – Giuliana Tanasă din Piatra Neamț

Loc 3 – Magdalena Udrea din Roman

Loc 3 – Cosmina Smerea din Roman

Loc 3 – Ștefania Andone din Piatra Neamț

Loc 3 – Andreea Prisacariu din Botoșanu

Loc 3 – Patricia Mereuță din Piatra Neamț

 

Loc 2 – Milena Ordean din Roman

Loc 2 – Costina Crăciun din Onești

Loc 2 – Paula Ilie din Piatra Neamț

Loc 2 – Alexandru Sîrghi din Galați

 

Loc 1 – Crina Tamba din Roman

Loc 1 – Lorina Laslău din Bacău

Loc 1 – Cosmina Spînu din Brăila

Loc 1 – Ioana Mîrți din Roman

 

TROFEUL CATEGORIEI – Diana Andronic din Onești

 

PREMII CATEGORIA 16-19

 

Mențiune – Cosmina Lupu din Tecuci

 

Loc 3 – Emanuela Onofrei din Cluj Napoca

Loc 3 – Bianca Sava din Piatra Neamț

 

Loc 2 – Vlad Musta din București

 

Loc 1 – Ana Maria Pița din Roman

 

TROFEUL CATEGORIEI – Denisa Irofte din Onești

 

TROFEUL FESTIVALULUI ”VIVA ALLEGRIA”

DARIA ANASTASIA TANASĂ (BACĂU)

 

 

JURIUL FESTIVALULUI

 

Nicolae Caragea – compozitor, președintele juriului

Claudiu Bulete – compozitor

Marcel Iorga – compozitor

Rareș Pîrlog – actor Teatrul Tineretului

Gabriel Apetrii – președinte Asociația Culturală ”VIVA ALLEGRIA”

Ilinca Băcilă – câștigător ”Mamaia Copiilor” 2013, finalistă ”Vocea României” 2014

Tudor Turcu – câștigător X-FACTOR 2012afis allegria

 

Mulțumiri pentru Primăria și Consiliul Local Piatra Neamț, Consiliul Județean Neamț, Teatrul Tineretului, Perla Invest, Magazin J’Adore, SC Crista Minola Roznov, CB Media, Libraria si Tipografia Arhiprint, Central Plaza, Floraria Oana, Galleria Mall, Restaurant-Cofetarie Diana.

Parteneri media: Realitatea Media, Monitorul de Neamț, Ceahlăul, ziarpiatraneamt.ronewsallert.rozch.ro, TVM, 1TV, EST TV, ROM TV.

Mulțumiri Mirunei Grecu pentru cele 2 zile petrecute pe scena festivalului!

Mulțumiri speciale copiilor Asociației Culturale ”VIVA ALLEGRIA” și părinților acestora! Mulțumiri profesoarei Cristina Zamfir pentru coregrafia imnului festivalului! Muzica și textul au fost compuse de Claudiu Bulete!VIVA ALLEGRIA IN TT

Mulțumim ”VIVA DRESS” pentru vestimentația grupului ”Allegria Music Junior” care a interpretat imnul festivalului!

Abia așteptăm a doua ediție a Festivalului Național de Muzică pentru Copii ”VIVA ALLEGRIA” 2016!!!

Lasa un comentariu

Adresa de email nu va fi publicata.