Andreea Grăpinoiu, sportivul anului 2016 în județul Neamț! Prof. Valentin Gavril, antrenorul anului 2016 în județul Neamț! Lista cu toți laureații!

Andreea Grăpinoiu, sportivul anului 2016 în județul Neamț! Prof. Valentin Gavril, antrenorul anului 2016 în județul Neamț! Lista cu toți laureații!

Canotoarea Andreea Grăpinoiu, de la Clubul Sportiv Ceahlău, a primit distincția de ”sportivul anului 2016 în județul Neamț”, în cadrul Galei Sportului Nemțean organizată de Direcția de Sport a Județului Neamț.

De asemenea, profesorul Valentin Gavril – director al Clubului Sportiv ”Ceahlăul” Piatra Neamț a primit distincția de ”antrenorul anului 2016 în județul Neamț”.

Performanțele Andreei Grăpinoiu din acest an sunt nenumărate dar cel mai important succes este locul al doilea ocupat la Campionatul European de juniori 1, din Lituania, cu echipa de patru vâsle.
”A fost un an destul de greu, am muncit dar mă bucur de acest rezultat şi sper ca anul viitor să fie şi mai bine”, a declarat Andreea Grăpionoiu.
”Trebuie să fiu fair-play și să spun că este un trofeu râvnit de toți colegii. La Clubul Sportiv ”Ceahlăul” am 15 sportivi convocaţi la loturile naţionale de canotaj. Facem tot ce se poate ca tuturor sportivilor să nu le lipsească nimic. Pentru noi a fost un an bun, nu foarte bun pentru că nu avem titlul la europene şi mondiale. Dar şi pe podium sunt rezultate iar ele reprezintă munca, şlefuirea pe care o faci şi transpiraţia şi tricourile schimbate de cinci ori pe zi”, a declarat profesorul Valentin Gavril.
dsc_0385

GALA ANULUI SPORTIV 2016

SECTIUNEA 1

DISTINCTII OFICIALITATI

1 – PRESEDINTE CONSILIUL JUDETEAN NEAMT – IONEL ARSENE

2 – VICEPRESEDINTE CJ NEAMT – LAURENTIU DULAMA

3 VICEPRESEDINTE CJ NEAMT – ION ASAFTEI

4 – PRIMARUL MUNICIPIULUI PIATRA NEAMT – DRAGOS CHITIC

5 – PREFECTUL JUDETULUI NEAMT NICULINA DOBRILA

 

SECTIUNEA – PREMII SPECIALE

SPORTIV

NUMELE ȘI PRENUMELE

ANTRENOR

NUMELE ȘI PRENUMELE

CLUBUL

SPORTIV

RAMURA

DE SPORT

REZULTAT SPORTIV

2016

PETRICA SANDU LPS ROMAN DIRECTOR LPS ROMAN
VOLCINSCHE SEBASTIAN CIMENTUL BICAZ SAH 2016 – PRIMUL ARBITRU INTERNATIONAL DE SAH, MAESTRU INTERNATIONAL DE SAH.
CONSTANTIN LĂCĂTUȘU ALPINISM-ESCALADĂ EXPEDITIA Ama Dablam + PROIECTUL WeLoveNepal.ro.
IONUȚ ȘTEFĂNESCU ALPINISM-ESCALADP EXPEDITIA „CHO-OYU” – HIMALAYA, 8201metri – OCTOMBRIE 2016.
ADRIAN LAZA ALPINISM-ESCALADĂ EXPEDITIA „CHO-OYU” – HIMALAYA, 8201metri – OCTOMBRIE 2016.
IULIAN PETRE ALPINISM-ESCALADĂ EXPEDITIA „CHO-OYU” – HIMALAYA, 8201metri – OCTOMBRIE 2016.
TRUPA DE MAJORETE RITHMIC SHOW LĂCRĂMIOARA CORFA ȘCOALA NR.3 PIATRA NEAMȚ SPORTUL PENTRU TOȚI PARTICIPARE LA MONDIALE MAJORETTE SPORTS, PRAGA, AUGUST 2016.
EUSEBIU POPA VENUS CLUB RUGBY RUGBY 25 DE ANI DE ACTIVITATE ÎN SLUJBA

RUGBY-ULUI ROMÂNESC

RADU DUMITRU CS CEAHLAUL PN ATLETISM CAMPIONATELE MONDIALE DE VETERANI

AUSTRALIA, 26-28.10.2016

CATEGORIA +90 ANI

LOCUL 1 8 KM

LOCUL 1 800 M

LOCUL 2 5 KM

LOCUL 3 400M

ANDREI GRIGOROAIE SPORT NATURA PIATRA NEAMȚ ATLETISM ORGANIZATORUL CELUI MAI IMPORTANT EVENIMENT SPORTIV DIN JUDEȚUL NEAMȚ – 4 EDITII CONSECUTIVE, COMPETIȚIA ATLETICĂ BATE TOACA, IUNIE 2016
CEL MAI BUN CLUB AL ANULUI 2016 CS CEAHLAUL PIATRA NEAMT
CEA MAI BUNA UNITATE SPORTIVA SCOLARA LPS PIATRA NEAMT
PREMIUL

VIOREL ROSIORU

ECHIPA DE VOLEI FEMININ LPS PIATRA NEAMT

LOCUL 3 ONSS CLASELE IX-XII

 

SECTIUNEA – JOCURI SPORTIVE

SPORTIV

NUMELE ȘI PRENUMELE

ANTRENOR

NUMELE ȘI PRENUMELE

CLUBUL

SPORTIV

RAMURA

DE SPORT

REZULTAT SPORTIV

2016

ECHIPA DE FOTBAL

LPS ROMAN

NOMINALIZARE

LUPUSORU C-TIN DAN

CHIRILESCU VASILE

LPS ROMAN FOTBAL LOCUL 3 ONSS CLASELE IX-XII
ECHIPA DE HANDBAL

LPS ROMAN

CODRUȚ MIHALACHE

RADU ALEXANDRU

LPS ROMAN HANDBAL LOCUL 3 ONSS CLASELE V-VIII
ECHIPA DE HANDBAL

CSM ROMAN

LAZAR VIOREL

CARMEN STOLERU

CSM ROMAN HANDBAL PARTICIPARE ÎN WOMENS EHF CUP

FINALA SUPERCUPA ROMANIEI

BUTNARU ANDREI RARES GAVRIL

NICA ANDREI

LPS PN VOLEI LOCUL 5 CAMPIONATUL BALCANIC J
FORMAN VLAD

TURTURICĂ RADU

RAZVAN CABA HANDBAL PARTICIPARE CAMPIONATUL  EUROPEAN HANDBAL PE NISIP
ECHIPA VOLEI FEMININ

LPS PIATRA NEAMȚ

ASMARANDEI CARMEN

BULAI ANDREEA G.

LPS PN VOLEI LOCUL 3 ONSS CLASELE IX-XII

SECTIUNEA – SPORTURI NEOLIMPICE

 

SPORTIV

NUMELE ȘI PRENUMELE

ANTRENOR

NUMELE ȘI PRENUMELE

CLUBUL

SPORTIV

RAMURA

DE SPORT

REZULTAT SPORTIV

2016

MARIA GHERGHELAS IACOBOAIA GEORGE CS ASHIHARA KARATE PN ASHIHARA KARATE LOCUL 1 KUMITE, CAMPIONATELE MONDIALE J 1 , BRASOV, 11-13.11.2016
ANDREI DRAGOS IACOBOAIA GEORGE CS ASHIHARA KARATE PN ASHIHARA KARATE LOCUL 3 KUMITE CAMPIONATELE MONDIALE SENIORI, BRASOV 11-13.11.2016
CIPRIAN GRAUR IACOBOAIA GEORGE CS ASHIHARA KARATE PN ASHIHARA KARATE LOCUL 3 KUMITE CAMPIONATELE MONDIALE SENIORI, BRASOV 11-13.11.2016
AANICAI DAN CS SAKKI INTERNATIONAL PN KARATE EUREKA LOCUL 2 CAMIONATUL EUROPEAN VETERANI, KUMITE ECHIPA, TIMISOARA 19.05.2016
MIHAI ALEXANDRU AANICAI DAN CS SAKKI INTERNATIONAL PN KARATE EUREKA LOCUL 3 CAMIONATUL EUROPEAN S,

KUMITE INDIVIDUAL,

LOCUL 2 KUMITE ECHIPE,

TIMISOARA 19-21.05.2016

COJOC CLAUDIU AANICAI DAN CS SAKKI INTERNATIONAL PN KARATE EUREKA LOCUL 3 CAMIONATUL EUROPEAN  J,

KUMITE INDIVIDUAL, TIMISOARA 19-20.05.2016

ALINEI TUDOR AANICAI DAN CS SAKKI INTERNATIONAL PN KARATE EUREKA LOCUL 1 CAMIONATUL EUROPEAN C,

KUMITE ECHIPA,

LOCUL 3 KUMITE INDIVIDUAL,

TIMISOARA 19.05.2016

MARUITA DRAGOS AANICAI DAN CS SAKKI INTERNATIONAL PN KARATE EUREKA LOCUL 2 CAMIONATUL EUROPEAN C5, KUMITE INDIVIDUAL, TIMISOARA 19.05.2016
PINTILIE MARIO AANICAI DAN CS SAKKI INTERNATIONAL PN KARATE EUREKA LOCUL 2 CAMIONATUL EUROPEAN C4, KUMITE INDIVIDUAL, TIMISOARA 19.05.2016
GHINDAOANU ALVIN AANICAI DAN CS SAKKI INTERNATIONAL PN KARATE EUREKA LOCUL 3 CAMIONATUL EUROPEAN C4, KUMITE INDIVIDUAL, TIMISOARA 19.05.2016
SPATARU ALINA CRISTEA MIHAI BAO ROMAN QWANKIDO LOCUL 1 CAMPIONATUL EUROPEAN C+J, PROBA TEHNICA, 27 – 28 MARTIE 2016, VERONA, ITALIA
COCEA ELIZA CRISTEA MIHAI BAO ROMAN QWANKIDO LOCUL 1 CAMPIONATUL EUROPEAN C+J, PROBA TEHNICA, 27 – 28 MARTIE 2016, VERONA, ITALIA
URSU STEFAN CRISTEA MIHAI BAO ROMAN QWANKIDO LOCUL 1 CAMPIONATUL EUROPEAN C+J, PROBA TEHNICA, 27 – 28 MARTIE 2016, VERONA, ITALIA
MANESCU STEFAN CRISTEA MIHAI BAO ROMAN QWANKIDO 2 LOCUL 1 CAMPIONATUL EUROPEAN C+J, PROBA TEHNICA + PROBA DE LUPTA,

27 – 28 MARTIE 2016, VERONA, ITALIA

BANDUR MIHAI CRISTEA MIHAI BAO ROMAN QWANKIDO LOCUL 1 CAMPIONATUL EUROPEAN C+J, PROBA DE LUPTA, LOCUL 3 PROBA TEHNICA, 27 – 28 MARTIE 2016, VERONA, ITALIA
MOISA GABRIEL CRISTEA MIHAI BAO ROMAN QWANKIDO LOCUL 1 CAMPIONATUL EUROPEAN C+J, PROBA DE LUPTA 27 – 28 MARTIE 2016, VERONA, ITALIA
BULGARU DRAGOS CRISTEA MIHAI BAO ROMAN QWANKIDO 2 LOCUL 2 CAMPIONATUL EUROPEAN C+J, PROBA TEHNICA + PROBA DE LUPTA,

27 – 28 MARTIE 2016, VERONA, ITALIA

HABASESCU ANDREEA CRISTEA MIHAI BAO ROMAN QWANKIDO LOCUL 2 CAMPIONATUL EUROPEAN C+J, PROBA TEHNICA, 27 – 28 MARTIE 2016, VERONA, ITALIA
POEATA STEFAN VALENTIN CRISTEA MIHAI BAO ROMAN QWANKIDO LOCUL 2 CAMPIONATUL EUROPEAN C+J, PROBA TEHNICA, 27 – 28 MARTIE 2016, VERONA, ITALIA
MOROI ANDREI CRISTEA MIHAI BAO ROMAN QWANKIDO LOCUL 2 CAMPIONATUL EUROPEAN C+J, PROBA DE LUPTA, 27 – 28 MARTIE 2016, VERONA, ITALIA
SIMION DAVID CRISTEA MIHAI BAO ROMAN QWANKIDO LOCUL 2 CAMPIONATUL EUROPEAN C+J, PROBA DE LUPTA, 27 – 28 MARTIE 2016, VERONA, ITALIA
MAZILU ANDRA CRISTEA MIHAI BAO ROMAN QWANKIDO LOCUL 3 CAMPIONATUL EUROPEAN C+J, PROBA TEHNICA, 27 – 28 MARTIE 2016, VERONA, ITALIA
CREANGA ADRIAN CRISTEA MIHAI BAO ROMAN QWANKIDO LOCUL 3 CAMPIONATUL EUROPEAN C+J, PROBA TEHNICA, 27 – 28 MARTIE 2016, VERONA, ITALIA
IOAN VLADIMIR CRISTEA MIHAI BAO ROMAN QWANKIDO LOCUL 3 CAMPIONATUL EUROPEAN C+J, PROBA DE LUPTA, 27 – 28 MARTIE 2016, VERONA, ITALIA
URSU STEFAN CRISTEA MIHAI BAO ROMAN QWANKIDO LOCUL 3 CAMPIONATUL EUROPEAN C+J, PROBA DE LUPTA, 27 – 28 MARTIE 2016, VERONA, ITALIA
GHERGHEL MONEL CRISTEA MIHAI BAO ROMAN QWANKIDO LOCUL 3 CAMPIONATUL EUROPEAN C+J, PROBA DE LUPTA, 27 – 28 MARTIE 2016, VERONA, ITALIA
SUSANU SERGIU TOCU MARIUS LPS ROMAN BASEBALL LOCUL 2 CAMPIONATUL EUROPEAN SENIORI, POLONIA 16-22.07.2016
UNGUREANU ALEXANDRU ARCAN MARCEL LPS ROMAN BASEBALL LOCUL 7 CAMPIONATUL EUROPEAN U12,

CEHIA 03-09.07.2016

NITA STANGA GABRIEL SERBAN VASILE CSS TG.NEAMT BASEBALL LOCUL 7 CAMPIONATUL EUROPEAN U12,

CEHIA 03-09.07.2016

TRIFAN ANDREI SERBAN VASILE CSS TG.NEAMT BASEBALL LOCUL 7 CAMPIONATUL EUROPEAN U12,

CEHIA 03-09.07.2016

BARCAN BOGDAN IONUT STEFANESCU CS RONIN PN KARATE EUREKA CAMPIONATUL EUROPEAN IKU SENIORI

TIMISOARA 19.05.2016

3 LOCUL 1 KUMITE INDIVIDUAL + ECHIPA + KUMITE ECHIPE ROTATIV

LACUL 3 CAMPIONATUL EUROPEAN WADO-RYU ELVETIA, ZURICH

 

BACIU MIHNEA IONUT STEFANESCU CS RONIN KARATE EUREKA CAMPIONATUL EUROPEAN IKU TINERET

TIMISOARA 19.05.2016

LOCUL 2 KUMITE ECHIPA

CAMPEANU LUCIA IONUT STEFANESCU CS RONIN KARATE EUREKA CAMPIONATUL EUROPEAN IKU JUNIORI

TIMISOARA 19.05.2016

LOCUL 2 KUMITE ECHIPA

IOVU ROBERTA ROIBU CONSTANTIN CS RONIN KARATE EUREKA CAMPIONATUL EUROPEAN IKU COPII

TIMISOARA 19.05.2016

LOCUL 1 KUMITE ECHIPA

TICU FRANCESCA MIRELA CLARA STEFANESCU CS RONIN KARATE EUREKA CAMPIONATUL EUROPEAN IKU COPII

TIMISOARA 19.05.2016

LOCUL 1 KUMITE ECHIPA

STEFANESCU MAYA IOANA MIRELA CLARA STEFANESCU CS RONIN KARATE EUREKA CAMPIONATUL EUROPEAN IKU COPII

TIMISOARA 19.05.2016

LOCUL 1 KUMITE ECHIPA

MASCIM MIHAELA GABI PAISA CS CEAHLĂUL PN RADIOAMATORISM LOCUL 2 – CAMP.BALCANICE J1

LOCUL 1 – ECHIPE CB

LOCUL 3 – CUPA EUROPEI J1

LOCUL 2 – ECHIPE CE

COJOCARU LUCIAN GABI PAISA CS CEAHLĂUL PN RADIOAMATORISM LOCUL 3 – CAMP.BALCANICE S

LOCUL 1 – ECHIPE CB

TEODOR SAVA PAUL PINTILIE CS CEAHLĂUL PN KARATE TRADIȚIONAL LOCUL 1 – KUMITE ECHIPA JUNIORI CAMPIONATUL EUROPEAN DE KARATE-FUDOKAN CRACOVIA,POLONIA
MIHNEA BERBECARU CĂTĂLIN BUNGHEZ CS CEAHLĂUL PN KARATE TRADIȚIONAL LOCUL 1 – KUMITE + LOC 3 – KUMITE ECHIPA CAMPIONATUL EUROPEAN DE KARATE-FUDOKAN COPII, CRACOVIA,POLONIA
FELICIA ANECHIȚEI PAUL PINTILIE CS CEAHLĂUL PN KARATE TRADIȚIONAL LOCUL 3 – CAMPIONATUL EUROPEAN DE KARATE-FUDOKAN JUNIORI CRACOVIA,POLONIA
GEORGIANA APARASCHIVEI CATALINA PAUL PINTILIE CS CEAHLĂUL PN KARATE TRADIȚIONAL LOCUL 3 KATA ECHIPA – CAMPIONATUL EUROPEAN DE KARATE-FUDOKAN JUNIORI CRACOVIA,POLONIA
HORIA ȘERBAN PAUL PINTILIE CS CEAHLĂUL PN KARATE TRADIȚIONAL 2 LOCUL 3 – KUMITE + KUMITE ECHIPĂ

CAMPIONATUL EUROPEAN DE KARATE-FUDOKAN COPII, CRACOVIA,POLONIA

PAUL VODĂ PAUL PINTILIE CS CEAHLĂUL PN KARATE TRADIȚIONAL LOCUL 6 – KUMITE INDIVIDUAL SENIORI CAMPIONATUL EUROPEAN DE KARATE-FUDOKAN CRACOVIA,POLONIA
HUȚUPAN ELIZA PINTILIE PAUL CS CEAHLĂUL PN KARATE TRADIȚIONAL LOCUL 3 – KUMI,TE ECHIPA CAMPIONATUL EUROPEAN J DE KARATE-FUDOKAN CRACOVIA,POLONIA
CIOBANU LAURENȚIU CĂTĂLIN BUNGHEZ CS CEAHLĂUL PN KARATE TRADIȚIONAL LOCUL 3 – KUMITE ECHIPA CAMPIONATUL EUROPEAN COPII DE KARATE-FUDOKAN CRACOVIA,POLONIA
PINTILIE PAUL CS CEAHLĂUL PN KARATE TRADIȚIONAL LOC 1 KUMITE VETERANI

LOC1 FUKUGO VERETANI

LOC2 KATA VETERANI

LOC 2 TAMI-SCHIWARI VETERANI

CAMPIONATUL EUROPEAN DE KARATE-FUDOKAN CRACOVIA,POLONIA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SECTIUNEA – SPORTURI OLIMPICE

 

SPORTIV

NUMELE ȘI PRENUMELE

ANTRENOR

NUMELE ȘI PRENUMELE

CLUBUL

SPORTIV

RAMURA

DE SPORT

REZULTAT SPORTIV

2016

ZAHARIA DELIA ANA MARIA STAN CATALIN –  ANTR CS DELMADI PN NATATIE LOCUL 3, 50 BRAS, CAMPIONATELE INTERNATIONALE ALE SERBIEI, 3-4 DECEMBRIE 2016, NOVI SAD, SERBIA

PROBA 50 bras unde a DOBORAT RECORDUL NATIONAL AL ROMANIEI  CU TIMPUL DE 34,49 – 12 ANI

PERIE ROXANA CUCOS LUCICA CA ROMAN ATLETISM LOCUL 4 CUPA EUROPEI TINERET,

CIOCAN, ROMANIA, 13.03.2016

DAN ELENA VIOLETA MACOVEI TRAIAN CA ROMAN ATLETISM LOCUL 3 CAMPIONATELE BALCANICE J1

1500M, TURCIA 02-03.07.2016

LOCUL 3 CAMPIONATELE BALCANICE J1

3000 M OBSTACOLE, TURCIA 02-03.07.2016

IOANA DIANA ȚIGĂNUȘ DAN COJOCARU CS CEAHLĂUL PN ATLETISM LOCUL 3 CAMPIONATUL BALCANIC J2

DISC, SERBIA 03.07.2016

FINALISTA CAMPIONATELE EUROPENE J2

GREUTATE, GEORGIA 15.07.2016

MUSTATA MARIUS FLOROIU EMILIAN LPS ROMAN

CA ROMAN

(dubla legitim)

ATLETISM LOCUL 1 CAMPIONATUL BALCANIC J1, GREUTATE, TURCIA 02-03.07.2016

LOCUL 4 CAMPIONATELE BALCANICE J1, DISC, TURCIA 02-03.07.2016

ANA MARIA ANTAL DANTIS OTILIA LPS ROMAN ATLETISM LOCUL 3 CAMPIONATELE BALCANICE J1, INALTIME, TURCIA 02-03.07.2016
LENUȚA BURUEANĂ DAN COJOCARU CS CEAHLĂUL PN ATLETISM LOCUL 3 CAMPIONATUL BALCANIC SENIORI

GREUTATE, TURCIA 02-03.07.2016

LOCUL 6 CUPA EUROPEI TINERET

ROMANIA GREUTATE 13.03.2016

COJOCARIU ROMEO CIOBANU CONSTANTIN LPS ROMAN JUDO LOCUL 5 CAMPIONATUL BALCANIC U15,

MACEDONIA, 24-26.06.2016

MONICA ANDRON GAVRIL VALENTIN CS CEAHLĂUL PN CANOTAJ LOCUL 3 CAMPIONATUL EUROPEAN J1

4 FARA CARMACI, LITUANIA, 08-10.07.2016

ALEXANDRA RUSU GAVRIL VALENTIN CS CEAHLĂUL PN CANOTAJ LOCUL 3 CAMPIONATUL EUROPEAN J1

8+1, LITUANIA, 08-10.07.2016

GEORGIANA CAZIUC GAVRIL VALENTIN

 

CS CEAHLĂUL PN CANOTAJ 2 LOCUL 2 CAMPIONATUL BALCANIC J+C

DUBLU, GRECIA 10-11.09.2016

IUSTIN ANDREI GAVRIL VALENTIN CS CEAHLĂUL PN CANOTAJ LOCUL 2 CAMPIONATUL BALCANIC J+C

8+1, GRECIA 10-11.09.2016

ANDREEA GRĂPIONOIU GAVRIL VALENTIN CS CEAHLĂUL PN CANOTAJ LOCUL 2 – CAMPIONATUL EUROPEAN J1

4 VASLE, LITUANIA, 08-10.07.2016

Lasa un comentariu

Adresa de email nu va fi publicata.